Vánoční řetězy

Author: admin-vanocnidekorace-com  //  Category: Články

Symbolem Vánoc je vánoční stromeček. Co by to bylo však za Vánoce, kdyby vánoční stromek nebyl osvícený parádním vánočním řetězem? I když děti se zaměřují především na to, co najdou za dárky pod stromečkem. Poutavá světýlka na vánočním stromku však oslní děti i dospělé.

LED světelné řetězy

Vánoční řetězy se v poslední době hodně vyrábí s LED diodami. Takové LED světelné řetězy mají vysokou svítivost, malou spotřebu a dlouhou životnost. To jsou vlastnosti, které uspokojí každého uživatele. Na nosném kabelu se nacházejí LED světelné zdroje různých barev – především teplá bílá, studená bílá nebo mix barev. Nosný kabel mívá většinou zelenou, černou nebo bílou barvu. LED diody s Flash efektem disponují třpytivými záblesky, díky kterým je LED řetěz ještě větším očním poutačem.

LED světelný řetěz – teplá bílá

Venkovní světelné řetězy

Venkovní světelné řetězy jsou vyrobeny tak, aby vydržely nízké venkovní teploty a byly odolné vůči povětrnostním vlivům a srážkám. Venkovní řetězy mají hodnotu IP krytí alespoň 44. Využít je můžete i k dekoraci interiérů, i když interiérové vánoční řetězy mají slabší nosné kabely.

Vánoční řetěz – mix barev

Vánoční řetězy do zásuvky a na baterie

Vánoční řetězy lze napájet z elektrické zásuvky nebo na baterie. Některé zahraniční světelné řetězy se dodávají s adaptérem, který slouží jako převodka na evropskou zásuvku. LED řetězy na baterie vám umožňují umístit světelný řetěz i na místo, které je daleko od elektrické zásuvky.

LED řetěz na baterie

Prodlužování vánočních řetězů, příslušenství

Některé svítící řetězy se dají napojovat a prodlužovat – dát za sebe několik řetězů a napájet je z jednoho zdroje. Nebo k řetězu přidat vánoční motiv (LED hvězdu, kometu, vločku..) Na trhu je různé příslušenství k vánočním řetězům (prodlužovací kabely, rozbočovací kabely, ..). Vždy je však nutné volit kompatibilní doplňky pro daný produkt.

LED řetěz – studená bílá

Vánoční výzdoba, nákup

Vánoční řetězy jsou krásnou světelnou výzdobou v období kolem Vánoc. Instalují se nejen na vánoční stromečky, ale i k vánoční dekoraci oken, plotů, balkónů, teras, altánků, garáží apod. Širokou nabídku kvalitních profesionálních LED řetězů najdete např. v eshopu Dexys.cz.

LED světelné kabely

Author: admin-vanocnidekorace-com  //  Category: Články

LED kabely jednoduše vyřeší váš problém, nemůžete-li najít vhodnou vánoční dekoraci, která nebude ani příliš nápadná, ani nebude vyžadovat vysoké náklady na provoz a budete-li chtít, využijete ji i mimo vánoční sezónu.

LED světelné kabely vynikají univerzálností svého využití – jako vánoční dekorace jsou přímo stvořené – můžete s jejich pomocí zvýraznit obrys svého domu, případně okna či výlohy. Díky LED technologii vynikají svou úsporností, nepřehřívají se a diody v nich umístěné mají obdivuhodnou životnost.


Vybrat si můžete z široké škály nabízených barev, k dispozici jsou také kabely o různých délkách. Nabízíme kabely, které jsou jako stvořené pro použití během vánočních svátků, například ty, které mají stříbřitou nebo jantarovou žlutou barvu, jež přechází dozlatova. Šikovné jsou ale také modré LED kabely, které se dají využít opravdu univerzálně.
LED světelné kabely jsou na rozdíl od LED pásků pevné a voděodolné, a tím pádem jako stvořené k využití v exteriéru.

Vánoční ozdoby

Author: admin-vanocnidekorace-com  //  Category: Články

Na trhu dnes najdeme velké množství vánočních ozdob od klasických koulí, přes slaměné a jiné přírodní ozdoby až po skleněné ozdoby. Zdobení vánočního stromku má velké tradice, dříve se používali výhradně přírodní materiály jako je dřevo, papír, sláma, či ovoce. Moderní ozdoby se vyrábějí převážně z plastu. Na výběr je mnoho povrchových úprav. Klasikou jsou hladké lesklé ozdoby, velmi oblíbené jsou v poslední době ozdoby s glitry.

vánoční ozdoby koule

Pro venkovní vánoční výzdobu se používají speciální vánoční ozdoby do exteriéru, převážně koule. Na obecní a městské stromy se vzhledem k velikosti jehličnanů používají vánoční koule o průměru 20-30cm. doporučujeme takový strom vybavit také vánočním osvětlením.

V domácím prostředí se používají menší průměry vánočních koulí od 3,5cm do 10cm. Specialitou jsou LED světelné vánoční ozdoby, které mohou nahradit světelné řetězy a jsou velice efektní.

vánoční světelné ozdoby LED vánoční světelné ozdoby LED vánoční světelné ozdoby LED

E-shop na vánoční dekorace, osvětlení a ozdoby najdete zde: E-SHOP VÁNOČNÍ DEKORACE