Umělé vánoční stromky

Author: admin-vanocnidekorace-com

Trápí Vás každoročně všudypřítomné pichlavé jehličí, které pouští Váš vánoční stromek? Řešení nabízí koupě kvalitního umělého stromku.

Pokud jste se až doposud takovému východisku vyhýbali, odhoďte veškeré předsudky. Na trhu dnes najdete výběr skutečně kvalitních umělých vánočních stromků, které jsou na první pohled zcela k nerozeznání od svých živých vzorů; často navíc disponují odnímatelnými větvemi a dalšími prvky, jež Vám umožní upravit stromek do Vámi žádané podoby.

Specialitou umělých stromků je jejich barevnost. kromě klasických zelených stromků imitujících přírodní stromky, najdete velkou škálu barevných stromků. Zajímavý je například černý, nebo bílý stromek reagující na UV světlo.

Neumíte-li si ale přece jen vánoční svátky představit bez osvěžující vůně lesa, není problém ke stromečku dokoupit i příslušný osvěžovač vzduchu.

Výhody vánočních umělých stromků

Vhodně vybraný vánoční stromek z umělého materiálu Vám bude po dlouhá léta ulehčovat hektické vánoční přípravy. I přes to, že pořizovací ceny jsou vyšší než u živých stromků, vynaložené finance se Vám díky dlouhé životnosti stromku mnohonásobně vrátí.

Pozvolné nahrazování živého symbolu evropských Vánoc umělými stromky se však brzy může stát nejen pohodlnějším a ekonomičtějším řešením, ale i ekologickou nutností.

Používání umělých stromů totiž dokáže alespoň částečně snížit rostoucí spotřebu dřeva. Při standardním postupu – tedy koupi živého vánočního stromku k „jednorázovému“ použití – spotřebujete během několika dnů strom, který do požadované velikosti dorůstal několik let.

K využívání této alternativy tedy během let přistupuje stále vyšší počet českých domácností. Důvodem může být kromě pohodlí a úspory rovněž bezpečnost – jedním z poněkud ohrožujících atributů živého stromku je totiž i náchylnost ke vzniku požáru, která se stupňuje spolu s tím, jak dřevo i jehličí prosychá.

Umělý vánoční stromek tedy lze označit za úspornou alternativu živého jak z hlediska vynaložených financí, tak i vzhledem k ochraně přírodních zdrojů. Díky absenci suchého jehličí a dřevin pak nedělá nepořádek a výrazně snižuje riziko požáru.

Další článek najdete zde:  o výhodách umělého vánočního stromku oproti živému.

 

Kde umělé vánoční stromky koupit?

Doporučujeme jednoho z největších prodejců umělých vánočních stromků a specialistů na umělé rostliny vůbec umelekvetiny-shop.cz, nebo specialistu na vánoční zboží vanocni-shop.eu. E-shop na umělé vánoční stromky.